مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی چیست

مشاوره تحصیلی زیر شاخه روانشناسی و مشاوره است . که درآن شیوه های مطالعه برنامه ریزی درسی . مدیریت و ساخت زمان . چگونگی اولویت بندی و شناسایی علاقه مندی‌ها و توانایی ها را شمال می شود . 

مشاوران تحصیلی در مدارس نقاط قوت و ضعف دانش آموزان را شناسایی کرده به آنها کمک می کنند تا نقاط ضعف خود را با برنامه ریزی درست تلاش بیشتر و افزایش انگیزه در آنها بهبود ببخشند .

جدای از برنامه ریزی تحصیلی برای موارد تحصیلی طی سال بخش مهم و بسیار قابل توجه مشاوره تحصیلی مربوط به آزمون ورودی دانشگاهها می باشد که هر سال مجموع دانش آموزان کشور در قالب یک آزمون کشوری با هم به رقابت می پردازند تا در رشته های منخب خود وارد دانشگاه بشوند .

رقابت در هر زیرگروه بسیار فشرده و بالا است و مشخص است که دانش آموزان برای موفقیت در آزمون باید بسیار دقیق و متبحر باشند مشاوره تحصیلی اهم برنامه خود برای برنامه ریزی، پشتیبانی ، برگزاری آزمونهای آزمایشی ، تحلیل نتایج آن ایجاد انگیزه به دانش آموز می گذارد تا دانش آموز نتیجه مطلوب و دلخواه خود را در آزمون بگیرد .

مرحله بعدی بعد زآزمون ورودی قبولی در دانشگاه انتخاب رشته صحیح است .مشاوره با اطلاع از شیوه های انتخاب رشته و با آگاهی از علاقه مندی ها و توانایی دانش آموز و هم چنین نیاز بازار کار می تواند به دانش آموز کمک کند تا بهترین انتخاب ها را برای دانشگاه انجام دهد .

مشاوره تحصیلی امروزه جز الزامات ادامه تحصیل می باشد . به دلیل پیشرفت های پیش رو و رقابت تنگاتنگ بین داوطلبین نیاز است تا برای موفقیت در آزمونهای ورودی دانشگاهها و برای موفقیت در آن از مشاور تحصلص مجرب و کار آزموده که به شکلی تخصصی در این حونزه کار میکند یاری بگیرید .
جهت مشاوره

اطلاعات خودرا درج کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود