مشاوره زوج درمانی

سالهای اولیه ازدواج به لحاظ برقراری ارتباط واقعا سالهای مشکلی است .حتی هنگامی که زوجین زمینه‌ی فرهنگی مشابهی دارند باز آنها در خانواده های متفاوتی بزرگ شده اند و با عادت‌های متفاوتی زندگی کرده‌اند بنابر این ممکن است در موارد ساده‌ای مانند مهمانی رفتن و یا ملاقات با دوستان دچار اختلاف بشوند . ممکن است دونفرانتظارات متفاوتی از یک رابطه داشته باشند.

نکته مهم این است که این اختلافات فقط مختص سالهای اولیه زندگی نیست. گاهی زوجین پس از سالها زندگی مشترک به دلیل تغییر نیازها و خواسته هایشان وتغییر دیدگاهشان به جایی میرسند که شاید برداشتشان از رابطه تغییر کند و نیاز به راهنمایی داشته باشند .

زوج درمانی شاخه ای از رواندرمانی به شمار می آید که در آن روانشناس به بررسی مسائل زوج ها می پردازد و تلاش می کند هدف آنها از زندگی مشترک را باز تعریف کند و ارزشها ، انتظارات و شخصیت هردو طرف را بررسی کرده و خطاهای موجود در روابطشان  را تفسیر کرده سعی بر رفع آنها دارد .

هخمیشه به این صورت نیست که مشکلی در روابط وجود داشته باشد تا نیاز مشاوره و مراجع به روانشناس باشد . در برخی مواقع زوجین برای ایجاد صمیمیت بیشتر اجتناب از تکرار و بالا بردن سطح انرزی در رابطه و اعتماد به نفسشان به زوج درمانگر مراجع می کنند . این زوج ها در پی پایداری روابطشان هستند و معمولا روابطی شاد وبادوامی را تجربه می کنند.
جهت مشاوره

اطلاعات خودرا درج کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود