69 / 100

دلگرمی به چه معناست؟

دلگرمی به ‌معنای به‌ وجود‌ آوردن انگیزه و شجاعت به‌ وسیله‌ کمک به ‌افراد برای دیدن توانایی‌ هایشان و باور و اطمینان هر چه ‌بیشتر به ‌خود است. عزت ‌نفس بالا به‌ ما نشان می‌ دهد اگر سخت کار کنیم و به تلاش ادامه دهیم، مهارت‌ هایی را که برای احساس موفقیت لازم ایجاد خواهیم کرد.

روانشناسان عقیده دارند وقتی تمجید می‌ کنیم معمولاً این‌ باور را به‌ وجود می‌ آوریم که فرد فقط تا این‌‌ زمان خوب عمل کرده است. در واقع؛ بازخورد و اظهارِنظر درباره‌‌ تلاش و بهبودی، مؤثرتر و دلگرم‌ کننده‌ تر از زمانی است که فقط به‌ کاری ‌که به ‌طور موفقیت‌ آمیز تمام و کامل شده توجه کنیم.

 

دلگرمی

نکته‌ مهم این است که احتمال دارد کودک نبودِ تحسین را اینطور برداشت کند که به‌ اندازه‌ کافی خوب نیست. دلگرمی به افراد این آگاهی را انتقال می‌ دهد که کمال‌ گرایی را نپذیرند و «تلاش‌ گری» پیشه کنند.
یادمان باشد موفقیت مهم‌ ترین ارزش نیست. توجه به تلاشگری و دلگرمی اساس عزت ‌نفس کودکان است. کودکان به‌ آن‌ چه می‌ گوییم دقیق گوش می‌ کنند و آن‌ چه را انجام می‌ دهیم موشکافانه تماشا می‌ کنند و دربارهٔ آن‌ چه باید شبیه آن باشند و این‌ که آن‌ ها واقعاً چگونه هستند گاهاً دلبخواه نتیجه‌ گیری ‌هایی می‌ کنند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!