69 / 100

دلگرمی به چه معناست؟

دلگرمی به ‌معنای به‌ وجود‌ آوردن انگیزه و شجاعت به‌ وسیله‌ی کمک به ‌افراد برای دیدن توانایی‌هایشان و باور و اطمینان هر چه ‌بیش‌تر به ‌خود می‌باشد. عزت ‌نفس بالا به‌ ما نشان می‌دهد اگر سخت کار کنیم و به تلاش ادامه دهیم، مهارت‌هایی را که برای احساس موفقیت لازم ایجاد خواهیم کرد.

روان ‌شناسان عقیده دارند وقتی تمجید می‌کنیم معمولاً این‌ باور را به‌ وجود می‌آوریم که فرد فقط تا این‌‌ زمان خوب عمل کرده است. درواقع؛ بازخورد و اظهارِنظر درباره‌‌ی تلاش و بهبودی، مؤثرتر و دل‌گرم‌ کننده‌تر از زمانی است که فقط به‌کاری ‌که به ‌طور موفقیت‌آمیز تمام و کامل شده توجه کنیم.

 

دلگرمی

نکته‌ی مهم این است که احتمال دارد کودک نبودِ تحسین را این‌طور برداشت کند که به‌اندازه‌ی کافی خوب نیست. دلگرمی به افراد این آگاهی را انتقال می‌دهد که کمال‌گرایی را نپذیرند و «تلاش‌گری» پیشه کنند.
یادمان باشد موفقیت مهم‌ترین ارزش نمی‌باشد. توجه به تلاش‌گری و دلگرمی اساس عزت ‌نفس کودکان می‌باشد. کودکان به‌آن‌ چه می‌گوییم دقیق گوش می‌کنند و آن‌چه را انجام می‌دهیم موشکافانه تماشا می‌کنند و دربارهٔ آن‌چه باید شبیه آن باشند و این‌ که آن‌ها واقعاً چگونه هستند گاهاً دلبخواه نتیجه‌گیری ‌هایی می‌کنند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!