صداقت در زندگی زناشویی

60 / 100

 روابط ..سنگ‌بنا – اصل صداقت

یکی از ارکان اصلی صداقت در زندگی زناشویی و راستگویی است. این خود انگیزه‌ ای برای  ادامه دادن زندگی مشترک بین زوجین است .
صداقت يعني نهایت اطلاعاتی كه ما درباره خودمان، افكارمان، احساسات ‌مان، ‌امور مورد علاقه‌ مان و فعاليت‌‌ هاي روزانه‌ مان در اختيار همسرمان مي ‌گذاريم که در این صورت زندگی آن‌ ها بیش از بیش رنگ و بوی عشق و محبت به خود می‌ گیرد.
آمارها نشان از آن دارد که ریشه بسیاری از طلاق‌ های عاطفی عدم صداقت و راستگویی است زیرا صداقت، درستی و اعتماد متقابل از ضروری ترین اجزای رابطه هستند.
احترام و صداقت از مهمترین نیازهای عاطفی در زندگی مشترک است.

صداقت در زندگی زناشویی درباره گذشته از اهمیت به‌ سزایی برخوردار است. هر موضوعی از زندگی گذشته که زندگی مشترک را در آینده تحت تاثیر قرار دهد باید با صداقت بیان شود؛ چرا که اگر در آینده آشکار شود اختلافات شدید را در پی خواهد داشت.

همانا گفت‌ و گو و در میان گذاشتن وقایع و مسائل روزمره با همسر نوعی صداقت درباره زمان حال محسوب می‌ شود. در یک زندگی موفق، زن و شوهر به‌ یکدیگر وابستگی متقابل دارند و این ارتباط برای برنامه‌ ریزی روزانه و هماهنگ ساختن فعالیت‌ ها ضروری است.

وقتی صحبت از صداقت در مورد آینده می‌ شود منظور اهدافی‌ است که به فعالیت‌ ها، اهداف و برنامه‌ های آینده مربوط شده و باعث ایجاد نوعی حس همکاری در دو طرف می‌ شود.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!