شناخت قبل از ازدواج

67 / 100

“نقشه‌ عشق” مانند نقشه‌ راهی‌ ست که شما از دنیای درونی همسرتان می‌ دانید. یکی از موثرترین رازهای زوج‌ های موفق، شناخت درست همسران است.

زوج ‌های موفق همیشه در جستجوی خصوصیات همسرشان و بیان جزئیات شخصیتی خودشان هستند. البته که لازمه‌ شناخت زمان است ولی در واقع اکثر زوج‌ ها این کار را نمی‌ کنند. قبل از ازدواج فرصت مناسبی‌ است برای شناخت همسر.

اهمیت شناخت قبل از ازدواج

شاید قبل از ازدواج فرد خودش را از هر نظر خوب نشان دهد، اما به‌ راستی‌که حرف‌ ها بیانگر رفتارهای‌ مان است. وقتی افراد قبل از ازدواج باهم حرف می‌ زنند بهتر است بدانند خیلی از حرف‌ ها و نظرات قبل از ازدواج، در رفتارهای پس از ازدواج ظاهر می‌ شوند، به طور مثال آقایی که می‌ گوید مخالف فعالیت خانم در محیط مردانه است، پس از ازدواج فکرش عوض نخواهد شد.

با صحبت‌ های پیش از ازدواج خیلی از رفتارها مشخص می‌ شوند. صحبت‌ های قبل از ازدواج یک فرصت بسیار عالی برای زوجین است تا بتوانند توانایی خود را برای برقراری ارتباط موثر با یکدیگر تقویت کنند و همچنین توقعات واقع بینانه‌ ای از یکدیگر داشته باشند.

ازدواج امری مهم است و اما درباره آن نباید عجولانه تصمیم گرفت. فکر کنید و با تأمل تصمیم بگیرید. اگر ازدواج بدون شناختِ کافی و عجولانه انجام شود، تصمیم درستی نیست. در چنین شرایطی اگر ازدواج به طلاق منجر شود اثرات بدتری بر جای می‌ گذارد و مشکلات به مراتب بیشتر می شوند.

مشاوره قبل از ازدواج توسط کسانی که تحصيلات روانشناسی دارند می‌ توانند در تشخیص مشکلات شخصيتی افراد و اختلال‌ های روانی‌ ای که به آن دچار هستند، به ما کمک کند. زوجین در طی روند مشاوره می توانند تحت نظر یک درمانگر حرفه ای با نظرات یکدیگر آشنا شوند و به درک بهتری از انتظارات و رفتارهای یکدیگر برسند.
مجموعه « سرو »با بررسی دغدغه‌ های شما عزیزان در مشاوره ‌‌های پیش از ازدواج، نقشه‌ راه را برایتان هموار خواهد کرد .

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!